August 8
  Class Championship
Two sections: Open and under 1200
Class Championship -- Over 1200           Cross Table

  No.    Name                         St Rate 1     2     3     4     5     Score

   1. Rudolph, Hauke (1)............  TN 1845 W5    W4    W6    W2    D3      4.5

   2. Bogle, Allan (3)..............  TN 1505 W7    W3    W4    L1    W6      4.0

   3. Wade, Jonathan C (4)..........  TN 1408 W8    L2    W5    D6    D1      3.0
   4. Stratton,Kent C. (5)..........  TN 1407 W10   L1    L2    W9    W8      3.0
   5. Maneclang,Anthony (6).........  TN 1275 L1    W10   L3    W7    W9      3.0

   6. Gee,Peter B (7)...............  TN 1265 W9    W7    L1    D3    L2      2.5

   7. Berryhill,Joseph (2)..........  TN 1537 L2    L6    W8    L5    W10     2.0
   8. Knight, Kevin T (8)...........  TN 1121 L3    W9    L7    W10   L4      2.0

   9. Smith,Clint (10)..............  TN nnnn L6    L8    W10   L4    L5      1.0

  10. Bussom,Andrew J (9)...........  MS 1007 L4    L5    L9    L8    L7      0.0


Class Championship -- Over 1200             Standings

Place            Name/Team             Rate Score  MMed   Solk   Cum   CumOp
    1 Rudolph, Hauke (1)               1845   4.5   13.0   15.5   14.5   47.5
    2 Bogle, Allan (3)                 1505   4.0   13.0   15.0   13.0   46.0
    3 Wade, Jonathan C (4)             1408   3.0   14.0   16.0    9.5   50.5
    4 Stratton,Kent C. (5)             1407   3.0   11.5   11.5    8.0   36.5
    5 Maneclang,Anthony (6)            1275   3.0   10.5   10.5    7.0   31.0
    6 Gee,Peter B (7)                  1265   2.5    9.0   14.5   10.0   44.0
    7 Berryhill,Joseph (2)             1537   2.0    7.5   11.5    4.0   36.0
    8 Knight, Kevin T (8)              1121   2.0    6.0    9.0    6.0   24.5
    9 Smith,Clint (10)                 nnnn   1.0    7.5   10.5    3.0   31.0
   10 Bussom,Andrew J (9)              1007   0.0    8.0   11.0    0.0   28.0


Class Championship --  Under 1200          Cross Table

  No.    Name                         St Rate 1     2     3     4     5     Score

   1. Zalowitz,Jay (5)..............  TN  875 W3    W4    W2    W6    D5      4.5

   2. Warren,Randall A (3)..........  MS 1100 L6    W5    L1    W4    W3      3.0

   3. Berryhill,Jordan (2)..........  TN 1151 L1    W6    W4    D5    L2      2.5

   4. Bayles,Kira L (1).............  TN 1195 W5    L1    L3    L2    W6      2.0

   5. Berryhill,Jansen (4)..........  TN  923 L4    L2    D6    D3    D1      1.5
   6. Bayles,Sasha C (6)............  TN  701 W2    L3    D5    L1    L4      1.5


Class Championship --  Under 1200            Standings

Place            Name/Team             Rate Score  MMed   Solk   Cum   CumOp
    1 Zalowitz,Jay (5)                  875   4.5    9.0   10.5   14.5   30.5
    2 Warren,Randall A (3)             1100   3.0   10.5   12.0    7.0   38.0
    3 Berryhill,Jordan (2)             1151   2.5    6.5   12.5    8.0   37.0
    4 Bayles,Kira L (1)                1195   2.0    8.5   13.0    6.0   39.0
    5 Bayles,Sasha C (6)                701   1.5    9.0   13.5    6.5   38.5
    6 Berryhill,Jansen (4)              923   1.5    9.0   13.5    3.0   42.0