Class Championship -- Class A                                Cross Table

  No.       Name(Team)                  Rate Rd 1  Rd 2  Rd 3  Rd 4  Score

   1.    Bradley Denton (1)............ 1887 W4    W2    W3    D2      3.5
   2.    Divakaran Marella (3)......... 1718 W3    L1    W4    D1      2.5
   3.    Evan Mah (2).................. 1857 L2    W4    L1    W4      2.0
   4.    Kenneth Gregory Turner (4).... 1649 L1    L3    L2    L3      0.0


Class Championship -- Class C                                Cross Table

  No.       Name(Team)                  Rate Rd 1  Rd 2  Rd 3  Rd 4  Score

   1.    Edgar Davison (3)............. 1496 W6    W2    D3    D5      3.0
   2.    Jonathan  Wade (6)............ 1411 W8    L1    W7    W3      3.0
   3.    Allan Bogle (1)............... 1588 W4    W7    D1    L2      2.5
   4.    Jeffrey M Baudendistel (4).... 1446 L3    D6    W8    W7      2.5
   5.    Brian Denton (5).............. 1445 L7    D8    W6    D1      2.0
   6.    Michael Sansom (2)............ 1500 L1    D4    L5    W8      1.5
   7.    William H Wright (7).......... 1400 W5    L3    L2    L4      1.0
   8.    Aaron Smith (8)............... 1295 L2    D5    L4    L6      0.5


Class Championship -- Class D                                Cross Table

  No.       Name(Team)                  Rate Rd 1  Rd 2  Rd 3  Rd 4  Score

   1.    Anthony Maneclang (1)......... 1326 W6    W2    D5    D3      3.0
   2.    Brandon Turnbo (5)............  938 -B-   L1    W4    W5      3.0
   3.    Steve E Smercak (2)........... 1288 W4    L5    X6    D1      2.5
   4.    Robert Smercak (3)............ 1166 L3    W6    L2    -B-     2.0
   5.    Shelton Marzette (6).......... nnnn -U-   W3    D1    L2      1.5
   6.    Jason Spires (4).............. 1124 L1    L4    F3    -U-     0.0


Class Championship -- Class A                                  Standings

Place            Name/Team             Rate Score  MMed   Solk   Cum   CumOp
    1 Bradley Denton (1)               1887   3.5    7.0    7.0    9.5   17.0
    2 Divakaran Marella (3)            1718   2.5    9.0    9.0    6.5   23.0
    3 Evan Mah (2)                     1857   2.0    2.5    6.0    4.0   16.0
    4 Kenneth Gregory Turner (4)       1649   0.0    6.5   10.0    0.0   24.0


Class Championship -- Class C                                  Standings

Place            Name/Team             Rate Score  MMed   Solk   Cum   CumOp
    1 Edgar Davison (3)                1496   3.0    7.5    9.0    8.5   21.5
    2 Jonathan  Wade (6)               1411   3.0    6.5    7.0    7.0   22.0
    3 Allan Bogle (1)                  1588   2.5    8.5    9.5    8.0   24.0
    4 Jeffrey M Baudendistel (4)       1446   2.5    5.0    5.5    4.5   16.0
    5 Brian Denton (5)                 1445   2.0    2.5    6.0    4.0   16.5
    6 Michael Sansom (2)               1500   1.5    5.0    8.0    2.5   18.5
    7 William H Wright (7)             1400   1.0    7.0   10.0    4.0   23.5
    8 Aaron Smith (8)                  1295   0.5    6.0    9.0    1.5   18.0


Class Championship -- Class D                                  Standings

Place            Name/Team             Rate Score  MMed   Solk   Cum   CumOp
    1 Anthony Maneclang (1)            1326   3.0    6.5    7.5    8.5   15.5
    2 Brandon Turnbo (5)                938   3.0    6.5    6.5    6.0   15.5
    3 Steve E Smercak (2)              1288   2.5    6.5    6.5    5.5   15.5
    4 Robert Smercak (3)               1166   2.0    3.0    5.5    3.0   11.5
    5 Shelton Marzette (6)             nnnn   1.5    4.5    7.5    4.0   20.0
    6 Jason Spires (4)                 1124   0.0    1.5    4.5    0.0   11.5




Class Championship
August 9-10, 2002